Rządowa deklaracja dotycząca programu „Bezpieczny kredyt 2%” jest jasna – program nie zostanie zawieszony w 2024 roku, mimo niektórych doniesień medialnych sugerujących jego potencjalne wstrzymanie z powodu ogromnego zainteresowania. W rzeczywistości, fundusz przeznaczony na ten program będzie odpowiednio zwiększony, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Minister rozwoju i technologii, Waldemar Buda, podkreślił, że zainteresowanie zakupem pierwszego mieszkania ze wsparciem państwa jest tak duże, że środki przeznaczone na program są wykorzystywane w szybszym tempie niż przewidywano. Jednakże, ministerstwo wraz z Bankiem Gospodarstwa Krajowego stale monitoruje sytuację i jest gotowe do dostosowania funduszu.

Rzecznik rządu, Piotr Müller, również potwierdził, że zawieszenie programu „Bezpieczny kredyt 2%” nie wchodzi w grę. Wskazał, że program został stworzony z myślą o obecnych i przyszłych beneficjentach, dlatego też rząd jest otwarty na zwiększenie dostępnych środków w razie potrzeby.

Program „Bezpieczny kredyt 2%” umożliwia Polakom zakup pierwszego mieszkania z dopłatą państwa do rat kredytu oraz konto mieszkaniowe z możliwością uzyskania premii z budżetu państwa. Kwota tego kredytu nie może przekroczyć określonych limitów, które zależą od sytuacji życiowej kredytobiorcy, ale już teraz cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Jest to bez wątpienia krok w stronę wspierania Polaków w osiągnięciu celu własnego mieszkania. Jednak, jak zawsze w przypadku takich inicjatyw, ważne jest dokładne zrozumienie wszystkich warunków i konsekwencji uczestnictwa w programie.

Oceń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *